Sportovní odpoledne s družinkou

Další z projektových dnů proběhl 20. 5. 2021. Název „Sportovní odpoledne s družinkou“ předznamenal jeho hlavní náplň. V úvodu na nás čekala prezentace, tematická grafomotorika, doplňovačka a puzzle. Namalovali jsme si míč a vyrobili vlaštovku.

Příjemné počasí umožnilo, aby převážná část programu, jehož průvodcem byl Marián Dobrovolný, proběhla na školním hřišti. V úvodu nás seznámil s programem, zmínil pravidla bezpečnosti při sportování a také pravidla sportovního chování. První aktivitou byla pohybová hra s básničkou „Bublina“, při které jsme se společnými silami snažily zabránit míči, aby spadl z padáku. Sílu svých plic vyzkoušely s bublifukem a pak už na nás čekala soutěž s vlastnoručně vyrobenými vlaštovkami z papíru.  Schopnost koordinace byla důležitá při slalomu s míčem. Dalším úkolem bylo hodit míček do koše označeného shodnou barvou. Poslední, nejnáročnější úkol byla překážková dráha, která pod odborným vedením proběhla k všeobecné spokojenosti, a každý ji splnil podle svých sil.

Sportovní výkony byly oceněny diplomem a drobným dárkem. Projektový den se všem zúčastněným líbil a věříme, že pomůže rozšířit spektrum činností, kterými lze trávit náš volný čas.