Sportovní zahrada

V rámci výchovy ke zdraví nezapomínáme ani na pohyb. A protože nejlépe se sportuje na čerstvém vzduchu, využili jsme prostory školní zahrady. Ta se pro žáky speciálních tříd a prvního stupně ZŠ na jedno slunečné dopoledne změnila na parkoviště různých „dopravních prostředků“. Než jsme se pustili do samotné jízdy, připomněli jsme auta, autobusy a ostatní prostřednictvím básniček a krátké rozcvičky. Také jsme nezapomněli na pravidla silničního provozu a jízdu podle semaforu. A pak nás již čekal slalom na kole či koloběžce, let letadlem (i když jen z papíru), cesta vláčkem do tunelu i přes most, rozbouřené moře z barevného padáku a v něm posílání lodiček v podobě míčků…A kdo projel všechna stanoviště bez nehody a byl ohleduplný na své kamarády, dojel si do cíle pro sladkou odměnu. Radost a smích zněly zahradou, bylo nám spolu dobře a těšíme se na další společné zážitky!

Mgr. Pavla Bišková

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena