Správné mytí rukou – prevence COVID - 19

Letošní školní rok jsme vzhledem k aktuální situaci zahájili nácvikem správného mytí rukou. Základní hygiena rukou je jednoduchý a účinný způsob, jak zpomalit šíření virů – včetně koronaviru COVID-19 nebo sezónní chřipky. Je známo, že až 80% všech infekčních nemocí se šíří rukama! Aby mytí rukou bylo účinné, je třeba postupovat důkladně, protože především mezery mezi prsty, hřbety rukou, špičky prstů a palce bývají obvykle zanedbány.

Všichni žáci se seznámili se základními zásadami, postupem a prostředky hygieny rukou včetně dezinfekce. Menší děti si správný postup a jednotlivé kroky osvojily a zafixovaly pomocí rytmické básničky a maňásků.