Únor

Pyramidáček a Výživový talíř – vyvážená strava II.

V únoru se konal další z přednáškových cyklů věnovaných výživě, tentokrát pro žáky I. stupně ZŠ. Děvčata a chlapci se seznámili s Potravinovou pyramidou a vyzkoušeli si práci s Výživovým talířem. Obě pomůcky nám pomohly pochopit co, kolik a jak často konzumovat s ohledem na naše zdraví. I tentokrát bylo cílem programu zejména motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a její přirozené zařazení do životního stylu.

Prevence bezpečného pohybu na sociálních sítích

Bezpečnost na internetu. Ochrana dat. Silná hesla. Kyberšikana. Sociální sítě. Online hry…Více času stráveného s technologiemi (nejen) během distanční výuky přináší zároveň různé otázky z oblasti digitálního světa. Odpověď na ně a mnohé jiné nám během preventivního programu vysvětlily paní lektorky z Regionálního centra podpory zdraví pro Pardubický kraj. Program byl uskutečněn na základě projektu „Efektivní podpora zdraví“, v jehož rámci na naší škole proběhnou ještě další zajímavé přednášky pro žáky II. stupně ZŠ a žáky praktické školy dvouleté.

Mgr. Pavla Bišková

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena