Vánoční čas se školní družinkou na Pernštýnském náměstí v Pardubicích

Konec roku je nejkrásnějším obdobím, je to předvánoční a vánoční čas. Atmosféru Vánoc jsme s dětmi byli načerpat na pardubickém Pernštýnském náměstí, kde byl v první adventní víkend rozsvícen vánoční strom. Smrk pochází z areálů Masarykových kasáren v Pardubicích a jeho stáří se odhaduje na 40 let, jeho výška je přibližně 13 metrů. Novinkou oproti loňsku byla Ježíškova dílna, v níž si děti mohly vyrobit různé vánoční výrobky. Vánoční trhy vizuálně připomínaly perníkovou chaloupku, to se nám moc líbilo. Probíhaly tady krom jiného i řemeslné workshopy, z kterých nás nejvíce nás zaujal mistr kovář, který naše přání napsané na papírku hodil do kovářské výhně, zašeptal tajemnou formuli a řekl, že můžeme čekat, zda se nám přání splní.