Výchova k zdraví

Výchova ke zdravému životnímu stylu = VZ

Naše škola má vypracovanou dlouhodobou koncepci rozvoje v této oblasti. Jejím cílem je vytvořit školu, která respektuje a podporuje zdraví všech lidí ve škole – dětí, učitelů a rodičů ve všech složkách – duševní, fyzické, sociální a duchovní.                                                                                                                                                      „Nejúčinnější a nejlevnější prevencí nemoci je zdravá výchova dětí v rodině a ve škole.“

Školní koordinátor VZ je Bc.Pavla Bišková

•  připravuje celoroční plán VZ
  •  účastní se dalšího vzdělávání
  •  má navázané kontakty s KHS a ZÚ Pardubice
  •  koordinuje nebo přispívá k organizaci akcí (Den Země )
  •  zajišťuje propagaci a popularizaci témat ZV ve škole

Školní aktivity

•  nástěnky k aktuálním problémům zdravotní výchovy (kouření, obezita , zdravé zuby , dětské úrazy atd.)
  •  přednášky s tematem prevence zubního kazu
  •  zařazení témat ZV do předmětů Pv, Tv, Ov apod.
  •  projektové dny a motivační centra
  •  nabídka videí, CD a propagačních materiálů
  •  spolupráce s dm drogerií Veselé zoubky

Fotogalerie: