Výchova ke zdraví - leden

Prezentace nových Tv pomůcek aneb jak cvičit zábavnou formou

Začátkem ledna nás ve škole čekalo milé překvapení. Měli jsme možnost vyzkoušet si nové pomůcky, které budou sloužit nejen k rozvoji naší tělesné zdatnosti, ale i zábavné formě zdravého pohybu. Vyzkoušeli jsme podlahové značení s písmeny i číslicemi, posilovací a skákací gumy. K rozvoji rovnováhy pak balanční desky, kameny a lana. Pro relaxaci masážní míčky, jóga bloky a barevné šátky. Rejstřík sportů jsme rozšířili o hry ringo a bocciu. Těšíme se, že nové pomůcky využijeme nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i v aktivním trávení volného času v rámci školní družiny.

Veselé zoubky s drogerií dm

V lednu děti z přípravné třídy ZŠ absolvovaly projekt Veselé zoubky. Cílem tohoto projektu je obeznámit se, jak o své zoubky co nejlépe pečovat. Děti si připomněly, jak zoubky vypadají, k čemu slouží a co je to zubní kaz. Seznámily se s pomůckami na čištění zubů a nacvičily techniku správného čištění. Na závěr nás čekal příběh „O Hurvínkovi“. Drogerie dm vybavila všechny žáky taštičkou, ve které mají vše, co potřebují k čištění svých zoubků. Všichni měli velkou radost a slíbili, že se o své zoubky budou řádně starat.

Mgr. Pavla Bišková