Výchova ke zdraví – „Pyramidáček a Výživový talíř“

V březnu se na naší škole uskutečnil program „Pyramidáček a Výživový talíř“.  Žáci jednotlivých tříd si vyzkoušeli práci s pomůckami Zdravé5. Starší žáci se seznámili s potravinovou pyramidou a mladší pracovali s výživovým talířem. Na principu her a soutěží se děti učily získávat pozitivní vztah k vyvážené stravě a správnému stolování. Skládali jsme naše jídelníčky z obrázkových žetonů, třídili potraviny na zdravé a nezdravé, zahráli si na potravinový semafor. A jak to všechno dopadlo? Zdravá strava má u nás vždy zelenou!