Výchova ke zdraví v listopadu

Zdravé zoubky a Zdravé zuby

Začátkem listopadu proběhly dva preventivní programy zaměřené na dentální hygienu, které byly zacíleny na žáky ze speciálních tříd a žáky prvního stupně ZŠ. Hravou formou za pomoci říkanek a názorných pomůcek jsme si připomněli zásady péče o chrup a nacvičili si správnou techniku čištění zubů. Pozornost jsme věnovali i zdravé stravě. Už víme, že nadbytek cukrů našim zoubkům škodí a zvyšuje riziko výskytu zubního kazu. Pravidelná péče o chrup a prohlídka u zubního lékaře je důležitou součástí péče o naše zdraví.

Bramborový týden

Ve dnech 21.11.-25.11. proběhl Bramborový týden. Tato tradiční listopadová akce se těší velké oblibě. Pokrmy z brambor jsou zdravé a výborně chutnají. Při jejich přípravě jsme využili i nově zrekonstruovanou cvičnou kuchyňku, ze které se linula vůně bramboráků a dalších dobrot. Brambory jsme použili i během pracovní a výtvarné výchovy na výrobu figurek, ježků či razítek.

Mgr. Pavla Bišková