Výchova ke zdraví v říjnu - projekt

Pro II. stupeň ZŠ a Praktickou školu pokračovaly přednášky projektu Regionálního centra podpory zdraví pro Pardubický kraj. Tentokrát se jednalo o programy: „Prevence úrazů a první pomoc“, kde si žáci mimo jiné připomněli zásady a postup při resuscitaci. Za pomoci zvětšených modelů lidského chrupu se učili chránit své zubní zdraví v programu „Zubní hygiena“.

Další program „Zdravé bydlení“ byl zaměřen na nejen na hygienu domácnosti a úklid, ale i na efektivní nakládání s odpady. Společně jsme si ukázali, že faktory ovlivňující kvalitu bydlení mají své sociopsychogenní důsledky.

Mgr. Pavla Bišková