Výchova ke zdraví – Veselé zoubky – preventivní program

I letos jsme v naší škole pokračovali ve spolupráci s drogerií „dm“, která již několikátým rokem podporuje zubní zdraví našich předškoláků a to prostřednictvím programu „Zdravé zoubky“. Cílem tohoto projektu je naučit děti, jak mají o své zoubky co nejlépe pečovat. V první části jsme si vysvětlili, jak zoubky vypadají, k čemu slouží a co je to zubní kaz. V další části jsme shlédli vtipný příběh “O Hurvínkovi“. Dále jsme si ukázali pomůcky na čištění zubů a vysvětlili jsme si techniku správného čištění. Nyní už děti ví, kolik mají zoubků a jak o ně pečovat. Ví, jak vzniká kaz, a jak mu předejít. Nebojí se zubaře a umí si své zoubky správně vyčistit. Drogerie „dm“ vybavila všechny žáky taštičkou, ve které mají vše, co potřebují k čištění svých zoubků. Všichni měli velkou radost a slíbili, že se o své zoubky budou řádně starat.