Výlet do Tyršových sadů

Na výletě s družinkou jsme se zaměřili na přírodu. Při příležitosti oslav Dne země jsme si povídali, jak můžeme pomáhat našemu městu. Děti vedeme ke zdravému a aktivnímu stylu života, a proto jsme se vydali na procházku do Tyršových sadů pod valy Pardubického zámku. Poznávali jsme stromy, květiny a zvířátka. U kontejnerů na tříděný odpad jsme si povídali, co do kterého patří – papír, plasty, sklo. Zastavili jsme se u soutoku  řeky Labe s Chrudimkou. Naší odměnou byla výborná točená vanilková zmrzlina.