Vzdělávací programy - Zdravá 5

Dne 11.1. do naší školy zavítala Zdravá 5. Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Vzdělávací program Zdravé 5 zajišťuje Nadační fond Albert. Naši žáci se zúčastnili těchto programů: Hrátky zdravé 5 a Škola Zdravé 5.

Program: „Hrátky Zdravé 5“ absolvovali žáci z přípravné a speciální třídy. Programem děti provázel pohádkový příběh o Evičce a Péťovi, kteří nalezli společně s partou Zdravé 5 cestu ke zdraví. Cestou plní interaktivní praktické úkoly, do kterých se zapojují jako aktéři příběhu všechny děti. Program hravou a zábavnou formou přibližuje dětem zásady zdravého stravování. I ty nejmenší děti si tak otestují a obohatí své znalosti o potravinách. Na konci programu si pak děti vytvořily a ochutnaly „zdravého panáčka“ z rozmanitých druhů zeleniny.

Program: „Škola Zdravé 5“ byl určen pro žáky 1. ZŠ. Žáci se seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl připraven soutěžní úkol, který žáci plnili ve skupinkách a pro svůj tým sbírali žetony - „pětky“. Z připravené zeleniny si pak všichni vyrobili a ochutnali jednohubky.

Cílem obou programů bylo motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozeného zařazení do životního stylu. Naše škola obdržela osvědčení o absolvování vzdělávacích programů Zdravé 5. Děkujeme paní lektorce Ingrid Rekové a těšíme se na další spolupráci v oblasti zdravého životního stylu.