Žabičky v březnu

Hody hody doprovody, já jsem malý zajíček,
utíkal jsem podle vody, nesl kopu vajíček.
Potkala mě koroptvička, chtěla jedno červené,
že mi dá lán jetelíčka a já řekl: "Ne, ne, ne!"

Tento měsíc byl ve znamení Velikonoc. Zúčastnili jsme se velikonoční besídky v Domově pro seniory v Pardubicích, kde jsme vystoupili s krátkým programem písniček a básniček. Také jsme vystoupili na velikonoční besídce na naší škole, kde jsme dětem a rodičům přednesli básničky a zazpívali písničky. Zatancovali jsme také taneček na písničky od skupiny Maxim Turbulenc. Ze všeho nejvíc se nám  líbily velikonoční dílničky, kde si každý z nás vyrobil zápich do květináče, velikonoční přání, stojánek na vajíčko, velikonoční svícen a i upletl si velikonoční pomlázku z vrbového proutí. Měsíc březen jsme zakončili besedou o zdravé výživěs  paní P. Biškovou. Bylo to velice zajímavé a moc se nám všem beseda líbila. Děkujeme.

Mgr. Zdeňka Kolmanová