Žabičky v lednu

Po vánočních prázdninách jsme v přípravné třídě ZŠ oslavili svátek Tří králů. Vyrobili jsme si královské koruny a vydali se koledovat do ostatních tříd. Všem jsme zazpívali písničku „My tři králové jdeme k vám“, kterou jsme se naučili.

V pondělí 7. 1. 2019 jsme vystoupili v Domově pro seniory v Pardubicích. Pro babičky, dědečky i personál jsme si připravili pásmo básniček a písniček se zimní tematikou. Na závěr jsme rozdali malé dárečky. Vystoupení se moc povelo, všichni měli velkou radost.

V tomto měsíci jsme také měli besedu o zdravé výživě – Zdravá 5, kde jsme se dozvěděli, co máme správně jíst a naopak, co našemu tělu nesvědčí. Beseda byla velice poutavá. Nejvíc se nám líbilo, že jsme mohli ochutnat čerstvě nakrájenou zeleninu.

V rámci ranního kruhu jsme stavěli z PET víček sněhuláka. Paní učitelka nás rozdělila do dvou skupin, kluci stavěli modrého, děvčata bílého. Oba sněhuláci se moc povedli.

31. 1. 2019 nám paní učitelka rozdala vysvědčení a pochvalné listy. Hurá, jedno pololetí již máme za sebou.

Mgr. Zdena Kolmanová

© 2019, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena