Žabičky v únoru

Čistím zoubky řízy, řízy,
ať jsou bílé jako břízy.
Čistím zoubky říz a říz,
ať jsou bílé jako sníh.
Vlevo, vpravo, vpředu, vzadu,
horní a pak ještě dolní řadu.
Čistím zoubky říz a říz,
ať má každý radost z nich.

Na začátku měsíce k mám do třídy přišla na besedu paní učitelka Pavla Bišková. Její program se nazýval Veselé zoubky a byl o správné péči o zuby a o prevenci vzniku zubního kazu. Děti  též shlédly videopohádku Spejbl a Hurvínek – bolavý zub. Na konci hodiny dostaly dárkovou taštičku s překvapením.

KARNEVAL

Pojďte dál, pojďte dál, už začíná karneval.
Už troubějí trumpety, šašek dělá přemety.
Pojďte dál, pojďte dál, už začíná karneval.

Kašpárci a kouzelníci,
princezny a zvířátka,
do školky dnes místo dětí,
přišla celá pohádka.

Dne 27. 2. se u nás konal školní karneval. Děti se převlékly do masek. Objevil se tu šašek, rytíř, princezny, čarodějnice a jiné masky. Děti si zatancovaly, zasportovaly, zazpívaly písničky a proběhla i tombola. Na závěr karnevalu byly rozdány diplomy za účast a za sportovní soutěže. Dětem a rodičům se karneval velice líbil.

Mgr. Zdeňka Kolmanová

© 2019, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena