Začínáme vařit

2. září nastoupilo do praktické třídy dvouleté šest nových žáků, kteří se mimo jiné budou zdokonalovat při praktických cvičeních ve vaření. Po seznámení s cvičnou kuchyňkou se všichni s chutí zapojili do práce. Každý přiložil ruku k dílu a oběd i s moučníkem byl hotový za chvilku.

Tvarohové řezy s meruňkami

300 g hladké mouky

300 g másla

2 lžíce vody

2 lžíce octa

1/2 bal. prášku do pečiva

meruňky podle potřeby

400 g tvarohu

3 ks žloutku

cukr moučka

1 vanilkový cukr

2 ks bílku

1 brambora

Postup přípravy receptu

1. Na vál prosejeme mouku smíchanou s práškem do pečiva, přidáme máslo, 2 žloutky, vodu a ocet. Zpracujeme v těsto, které rozválíme na 2 placky.

2. Placku dáme na vymazaný plech, potřeme tvarohovou náplní, poklademe meruňkami (čerstvými nebo z kompotu), přikryjeme druhou plackou a upečeme.

3. Tvarohová náplň: Tvaroh s moučkovým a vanilkovým cukrem utřeme, přidáme nastrouhaný uvařený brambor a lehce vmícháme z bílků ušlehaný sníh.

Mgr. Ilona Středová