Září 2019 ZŠ VII. (6., 7., 8., 9.)

Po prázdninách jsme se sešli zase o rok starší, tentokrát 12 žáků druhého stupně základní školy v jedné třídě. Aby nás nebylo málo a pro oživení s námi ve třídě bydlí dva páry strašilek, které pozorujeme a staráme se o ně. Opět jsme začali s nadšením výtvarně tvořit a zdobit si třídu svými díly, aby se nám v ní dobře celý rok pracovalo.

Září přineslo plno zajímavých akcí, mimo jiné návštěvu z organizací Helppes a SOS for Pets. První z nich připravuje vodící psy pro nevidomé a asistenční psy pro lidi s různými handicapy, druhá se zabývá záchranou týraných a opuštěných psů. Obě akce byly zdařilé, poučné a zajímavé.

V závěru měsíce jsme si zajímavým projektem připomněli svátek sv. Václava a jeho význam pro Čechy.

Mgr. Irena Bláhovcová