Září v družince ŠD V.

V září jsme se přivítali ve školní družince. Začali jsme se navzájem poznávat a navazovat kamarádské vztahy. Chodili jsme na procházky v okolí školy. Pozorovali jsme změny, které nastávaly v přírodě s příchodem podzimu. Seznámili jsme se s hrou, která se jmenuje „Pohádkový svět“. Tato hra nás bude provázet celým školním rokem.

Ve školní družince jsme si četli pohádky, učili se básničku „Všechny moje prsty, schovaly se v hrsti“ a zpívali jsme si písničky. Také jsme vyráběli mnoho výrobků s tématikou podzimu, např. ježečky, houby, podzimní stromy. Pracovali jsme hodně s barvičkami, např. barevné lepení, prstové barvy. Ježečky jsme vyráběli z brambor a šípků, které jsme si venku natrhali.

V rámci podzimních dílniček jsme si během procházek nasbírali venku kaštany a poté jsme s kaštany hráli různé hry a stavěli různé tvary, např. srdíčka, sluníčka, houbičky. A nyní se s dětmi těšíme na říjen, nejvíce na svátek Halloween.