Září v PRŠ II

A je za námi září. Nám se dobře daří, uklízíme, montujeme, vaříme a učíme se, řežeme a krájíme, odpady třídíme, přesazujeme, krátíme, muziku posloucháme, smějeme se ostatním i sami sobě.

Ve třídě naší dostálo několik změn. Byť naše řady v červnu opustili po zdárném složení závěrečných zkoušek tři žáci, tak se ihned v září rozrostly o osm nových a museli jsme otevřít ještě jednu třídu. K nám do třídy nastoupili dva noví kluci a v druhé třídě je vyrovnaný stav šesti žáků. A je to fajn, máme radost, máme nové kamarády, společně chodíme na akce, scházíme se, radíme se, povídáme.

Hned na začátku září jsme společně navštívili integrační centrum Kosatec v Pardubicích, kde jsme se mohli seznámit s možnostmi trávení volného času a pracovního uplatnění absolventů praktické školy dvouleté. A pozor! Někteří z nás po letech, jiní poprvé, okusili jsme, jaké je to zahrát si kuličky na závodním hřišti. V září pak ještě proběhla beseda s městskou policií.

Pomalu se budeme loučit, za pár dní tu je říjen… A když budete mít doma dlouhou chvíli, zajděte do Kosatce na kuličky, rádi vás tam uvidí, ale už moc času nezbývá, protože čas zimní se zkrátit dny chystá.

Ať delší dny či kratší, mějte je vždy dobrý!

Mgr. Radek Řehák

tn_obrazek_10399.png