Září v VIII. (7., 8.) třídě

Po prázdninách jsme se všichni sešli odpočinutí a připravení na další práci. V září nás hned čekalo několik zajímavých akcí.

Sedmáci se zúčastnili tříhodinového preventivního programu, který vedli psychologové z PPP Ústí nad Orlicí. V rámci prevence pak celá třída absolvovala i besedu se strážnicí městské policie, kdy se žáci aktivně zapojili do diskuze a získali mnoho nových poznatků.

14. září jsme společně s třídou ZŠ VI. (6., 9.) navštívili intergační centrum Kosatec ve Sladkovského ulici při příležitosti dne otevřených dveří. Seznámili jsme se s celým domem, od střechy, kde jsou úly se včelami, až po kavárnu v přízemí. Děti se zajímaly o dílny i o tréninkové byty pro vozíčkáře. Návštěva byla pro všechny zajímavá. Cestou zpět do školy jsme ještě zamířili na zámecké valy.

V pátek 22. září jsme navštívili Okresní výstavu ovoce, zeleniny a květin na KÚ Pardubice, kde jsme obdivovali krásu aranžovaných květin, ale i zajímavých plodů.

Text a foto Mgr. Irena Bláhovcová