Září v ZŠ VI. (6., 7., 8., 9.)

Letošní školní rok jsme v naší třídě zahájili v opravdu velkém počtu. Naši třídu tvoří žáci celého druhého stupně. A tak jsme tu společně tři deváťáci, čtyři osmáci, čtyři sedmáci a šest šesťáků. A aby to všechno fungovalo a byli jsme všichni v pohodě, jako první věc, kterou jsme udělali, bylo vytvoření třídních pravidel, která jsme si společně sepsali, vyvěsili ve třídě, a která jsme se zavázali dodržovat.

Kromě výuky, která se nesla především v duchu opakování látky z minulého školního roku, jsme si užili spoustu akcí.

Jako každý rok, i letos jsme se zúčastnili besedy se strážnicemi Městské policie Pardubice, v Integračním centru Kosatec jsme se seznámili nejen s aktivitami, které centrum nabízí, ale mohli si i vyzkoušet, jaké to je, pohybovat se na invalidním vozíku. Metodika správné hygieny rukou byla tématem preventivního programu v rámci Výchovy ke zdraví. Užili jsme si také PD – Den zvířat a někteří z nás byli paní učitelce Bláhovcové „k ruce“. A koncem měsíce jsme vyrazili na plavbu lodí Arnošt z Pardubic.

A tak nám září krásně uteklo a my doufáme, že nás i v říjnu čekají krásné a slunečné dny.

Mgr. Andrea Suchá