Září v ZŠ VIII (8.,9.)

Po prázdninách jsme se sešli zase o rok starší, tentokrát již osmáci a deváťáci v jedné třídě. Již v září nás čekaly zajímavé akce. První z nich byla návštěva sokolníka a předvedení nočních i denních dravých ptáků.

Navštívili jsme útulek pro pejsky a kočičky, donesli jeho obyvatelům drobné pamlsky a shodli jsme na tom, že bychom svoje zvířátko nikdy do útulku nedali.

Na závěr měsíce nás čekal program o zdravé výživě „Zdravá 5“, kdy si žáci sami připravili polévku z červené čočky a domácí pizzu.

Připomněli jsme si i svátek sv. Václava a jeho význam pro Čechy.

Text a foto Mgr. Irena Bláhovcová