Září ve třídě ZŠ I

Od září navštěvují třídu ŽS I. pět prvňáčků a čtyři čtvrťáci. První školní den jsme se všichni společně přivítali v nové třídě s paní učitelkou Janou Kadavou a s paní asistentkou Janou Čapkovou.

První týden jsme si postupně zvykali na školní prostředí, poznávali jsme školu a její okolí. Aby pro nás první týdny školy nebyly tak náročné, proložili jsme učení několika zajímavými akcemi. Na školní zahradě jsme shlédli přehlídku dravců. Zúčastnili jsme se také projektu o výchově ke zdraví - Zahrada pohádek a chutí. Za odměnu jsme dostali ovesnou kaši, kterou jsme si následující den uvařili ve školní kuchyňce. Jeden den nás navštívila městská policie, která nás upozornila na různá nebezpečí a vysvětlila nám, jak se máme chovat v různých situacích. Ke konci měsíce jsme se byli podívat v psím útulku na opuštěné pejsky a kočičky. Největším zážitkem v útulku byl na konec mluvící papoušek. Celý měsíc jsme si užívali krásné počasí, a proto jsme často chodili ven a do parku Na Špici, kde jsme si hráli, pozorovali přírodu, cvičili nebo stavěli domečky pro skřítky.

Všem dětem přejeme krásný a pohodový školní rok plný zábavy a nových zážitků.

Mgr. et Mgr. Jana Kadavá