Závěrečné zkoušky v praktické škole dvouleté

Pro šest žáků naší školy byl měsíc červen měsícem posledním v naší škole. Poslední den v měsíci květnu proběhlo slavnostní losování menu k praktické závěrečné zkoušce za přítomnosti ředitelky školy a třídních učitelů. Menu žáci připravují za přítomnosti odborné poroty. Dne 1. 6. se všichni žáci dostavili do cvičné kuchyňky a s chutí se pustili do přípravy menu, která nebyla úplně jednoduchá. I přes drobnou nervozitu, která ze začátku panovala, si všichni žáci se zkouškou poradili a zkoušku úspěšně zvládli.

Mezi vylosovaná menu patřila:

1. Polévka špenátová, lečo s vejci, vařené brambory, pudink s ovocem.

2. Kuřecí vývar s těstovinami, čevapčiči šťouchané brambory, rajčatový salát.

3. Květáková polévka, pečené kuřecí stehno, vařené brambory

4. Čočková polévka, smažený kuřecí řízek, vařené brambory