ZŠS VI. Projektový den - Den Země

V měsíci dubnu slaví naše Země svůj svátek. I my jsme si tento den 22. 4. připomněli v rámci projektového dne. S paní učitelkou jsme si povídali o důležitosti chránit naši Zem, naše životní prostředí. Paní učitelka nám vysvětlila, co znamená pojem životní prostředí a na obrázcích v prezentaci nám ukázala, co to znamená čistá a nedotčená příroda a jak vypadá příroda, kde si jí člověk neváží. Povídali jsme si u každého obrázku. Sami jsme také přidali nějaké naše zkušenosti s bezohledností lidí. Potom jsme si v pracovních listech vyplnili úkoly, které byly zaměřeny na správné třídění odpadu. Řekli jsme si, jakou barvu mají kontejnery a na jaký jsou odpad. Potom jsme i my odnesli a správně roztřídili odpad do kontejnerů nedaleko školy. Práce nás moc bavila a teď už i víme, proč je důležité abychom i my třídili naše odpadky.

Mgr. Světlana Pavelková