ZŠS VI. Projektový den - multikulturní výchova

V pondělí 14. června jsme měli krásný den. Paní učitelka nám hned ráno řekla, že nás čeká projektový den. Dnešní den jsme si povídali o tom, že na celé Zemi žijí lidé, v každé zemi mají své vlastní zvyky a zvláštnosti. My jsme si povídali o Africe. Paní učitelka nám na úvod pustila písničku Africký song. To, že v Africe žije spousta zvířat, která známe ze ZOO, jsme věděli. Ale podle obrázků v prezentaci, které nám paní učitelka ukazovala, jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Teď už víme, že v Africe jsou velká a bohatá města, kde je život podobný našemu. Ale dozvěděli jsme se i o tom, že v Africe jsou i místa, kde ještě lidé žijí prostým venkovským životem a nemají třeba ani vodovod a elektřinu. Paní učitelka nám ukázala, že i tam mají děti školu a že tam chodí velmi rády a někdy to mají hodně daleko. Ale teď už víme, že i tam si děti hrají jako my a mají podobné starosti.

Mgr. Světlana Pavelková