Čarodějnice

Vážení rodiče, na blížící se oslavu pálení čarodějnic dne 30.4. jsme si pro Vás připravili volnočasovou aktivitu, kterou si společně s dětmi můžete užít. Také můžete dětem povědět o tom, že,, pálení čarodějnic“ mělo být  ochranou proti zlu. V minulosti, kdy lidé Boha neznali, neuměli poznat, odkud zlo plyne, a tak vymysleli, že čarodějky jsou jeho nositelkami. ,,Pálení čarodějnic“ mělo být tedy ochranou proti zlu a stal se z něj zvyk. My jsme si pro Vás pro tento den připravili čarodějku z vařečky. Tuto čarodějku pálit nebudeme , ale hezky nám poslouží jako dekorace nebo zápich do květináče. Výroba je jednoduchá a fantazii se meze nekladou . Dá se použít cokoliv, co doma najdete a inspiraci najdete také na obrázcích v příloze. Užijte si společně s dětmi tento den výrobou čarodějky a navečer např.: opečením buřtíka, který k oslavě ,,pálení čarodějnic“ neodmyslitelně patří . A  pokud se budete chtít  svým výrobkem nebo fotografií z opékání buřtů pochlubit, určitě budeme rádi za zaslání příspěvku na emailovou adresu školy, jak se Vám čarodějka povedla nebo jak jste si užili tento den .

• docx Witch Velikost: 389.6 kB