Krajská výtvarná soutěž dětí a žáků speciálních škol a zdravotnických zařízení Moje město, vesnice má podob tisíce

Pořádání krajské výtvarné soutěže speciálních škol a školských zařízení Pardubického kraje je mnohaletou tradicí Speciální MŠ, ZŠ a PrŠ v Pardubicích.

V roce 2022 jsme uspořádali krajskou výtvarnou soutěž na téma: Moje město, vesnice, má podob tisíce.

Touto soutěží jsme chtěli poukázat na zajímavá a krásná místa v Pardubickém kraji tak, jak je vnímají děti. Cílem této výtvarné soutěže byl rozvoj tvořivosti a dětského myšlení ve vztahu ke kultuře, historii, památkám a přírodě v rámci obce či města, ve kterém děti žijí.

Soutěže se zúčastnilo 7 škol a 3 zdravotnická zařízení. Na výstavě jste mohli shlédnout 113 výtvarných prací. O vítězích rozhodovali návštěvníci Krajského úřadu a jejich zaměstnanci. Děti a žáci soutěžili v 8 kategoriích.

Slavnostní vyhlašování výsledků soutěže proběhlo 29. 3. 2023 v budově Krajského úřadu v Pardubicích v sále Jana Kašpara.

Tímto bych chtěla poděkovat hostům panu Mgr. Františku Němcovi, řediteli základní školy npor. Eliáše, paní Mgr. Elišce Čásenské, pracovnici ministerstva školství, panu Radkovi Švadlenkovi, zástupci z firmy Helpcentrum a paní Mgr. Lence Havelkové z odboru školství.

Poděkování patří panu učiteli Mgr. Milanovi Slabému  a pěveckému sboru „Polabinské píšťalky“, kteří se postarali o kulturní program.

A nakonec gratulujeme žákům naší školy, kteří obsadili hned několik vítězných míst:

Kategorie dětí předškolního věku

Karolína Chládková, Tereza Podaná, Tereza Pibylová, skupinová práce Moje město Pardubice,

2. místo a cena poroty

Kategorie žáků I. stupně ZŠ

Santiago Banda, Pardubice, 3. místo

Natálie Podaná, Pardubice – Dubina, 1. místo a cena poroty

Kategorie žáků II. stupně ZŠ

Josef Horváth, Motocyklista, 1. místo

Kategorie žáků I. stupně ZŠS

Matěj Skok, Rumburakův hrad, 3. místo

Lukáš Pechar, Pardubický hokej, cena poroty