Projektový den metodika prevence

Dne 20. 2. 2017 se konal projektový den metodika prevence. Žáci přípravné třídy, I. stupně a speciálních tříd měli za cíl rozvinout pozitivní mezilidské vztahy, zejména v oblasti respektování sebe i druhých a vyhledávat pozitivní vztahy v rodině. Žáci prováděli činnost pod heslem: „Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ II. stupeň a praktická škola pracovali pod heslem: „Každá dobře fungující společnost je řízena soustavou zákonů.“ Hlavními oblastmi byly majetková trestná činnost, vandalismus, právní vědomí. Realizace projektu dopadla úspěšně. Díky třídním učitelům a žákům vzniklo mnoho krásných výstupů z projektového dne. Na II. stupni a praktické škole došlo i k soutěži v právním vědomí, kde nejvyšší počet bodů získal Luboš Balog z 9. třídy. Tímto mu srdečně gratulujeme a přejeme mnoho dalších „právních“ úspěchů. Přípravná třída, speciální třídy a I. stupeň odevzdávali metodikovi prevence velmi krásné výstupy pojaté formou: „Všichni jsme kamarádi.“ Bylo velmi těžké vyhodnotit u těchto mladších dětí a žáku speciálních tříd nejefektivnější výstup, a tak cenu dostali všichni zúčastnění. Děkuji všem zúčastněným žákům a třídním učitelům.

Vypracoval Mgr. Jan Metelka

Fotka 8