Program podpory kultury: projekt „Kultura do speciálních škol“

Za podpory Statutárního města Pardubice nadále pokračujeme v projektu, který si dal za cíl seznamovat naše žáky s různými kulturními akcemi a rozvíjet jejich estetické cítění. Prioritou projektu je též odbourávat překážky, které neumožňují plnohodnotné zapojení našich žáků do kulturního dění, ať jsou to důvody zdravotní, sociální či finanční.

Divadlo žije! A zdání klame!

Jarní část školního roku jsme prožili hlavně u prken, která znamenají svět. Divadelní představení na Malé scéně Východočeského divadla a přímo v budově školy. Klasika „Sněhurka“ nastudovaná divadlem Laik nadchla nejmladší žáky. Edukační představení O Balynce a třídě nízkých kamarádů nápaditým stylem seznámilo děti a žáky s enviromentální výchovou. Divadélko pro školy z Hradce Králové nás opět navštívilo tentokrát s představením Nová dobrodružství veverky Zrzečky a opět nás obdarovalo obrovskou dávkou humoru a smíchu.

Starší žáci se vydali do Pevnosti Poznání v Olomouci, kde se interaktivním způsobem seznámili se zákonitostmi vesmíru, přírody, lidského těla i s historií jak naší, tak celého světa.

Obrovské nadšení a zážitky si přivezli žáci z Muzea fantastických iluzí v Praze, kde se všichni mohli seznámit s optickými klamy a přesvědčit se, že vždy není pravda to, co vidíme a skutečnost je různá z jiných pohledů.

Nově otevřené okruhy na Kunětické hoře přilákaly mladší i starší žáky. Do školy k nám přijela také paní Dita Fialová, která žákům připravujícím se na budoucí povolání představila ruční práce a společně s dětmi předla na tkalcovském stavu. Žáci si mohli vyzkoušet celý proces, kdy z chomáčku vlny vytvořili přízi, ze které vytvářeli plátna.

Závěr školního roku jsme zakončili s našimi tradičními partnery, muzikoterapeutickou skupinou Mlima Jua s úžasným klarinetistou Pavlem Diblíkem. Vystoupení je vždy zárukou úžasné show.