Program podpory kultury: projekt „Kultura do speciálních škol“

Za podpory Statutárního města Pardubice nadále pokračujeme v projektu, který si dal za cíl seznamovat naše žáky s různými kulturními akcemi a rozvíjet jejich estetické cítění. Prioritou projektu je též odbourávat překážky, které znemožňují plnohodnotné zapojení našich žáků do kulturního dění, ať jsou to důvody zdravotní, sociální či finanční.

Vystoupení muzikoterapeutického souboru Mlima Jua

Za dětmi do naší školy přijel muzikoterapeutický soubor Mlima Jua ze Základní školy a praktické školy Svítání. Soubor vede Zdeněk Melichar spolu s Martinou Mikyskovou a je doprovázen absolventy školy, především vynikajícím hráčem na klavír a klarinet Pavlem Diblíkem nebo „davy pohlcujícím“ Janem Antochem. Soubor hraje především lidové písně a etnickou hudbu. Vystoupení proběhlo v prostorách naší školy a zúčastnili se jej až na výjimky všichni žáci naší školy. Vystoupení bylo velmi emotivní a nápadité. Interaktivní přístup členů souboru umožnil i těm nejmenším aktivní spoluúčast, zazpívat si mohli všichni bez rozdílu, nejeden žák vystoupení v „chytlavém“ rytmu protančil. Představení bylo zakončeno obrovským aplausem a poděkováním nás všech. Vystoupení bylo velmi úspěšné, předčilo očekávání.

© 2019, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena