Program podpory kultury: projekt „Kultura do speciálních škol“

Za podpory Statutárního města Pardubice nadále pokračujeme v projektu, který si dal za cíl seznamovat naše žáky s různými kulturními akcemi a rozvíjet jejich estetické cítění. Prioritou projektu je též odbourávat překážky, které neumožňují plnohodnotné zapojení našich žáků do kulturního dění, ať jsou to důvody zdravotní, sociální či finanční.

Program podpory kultury: projekt „Jsme si blíž“

Za podpory Statutárního města Pardubice vznikl projekt „Jsme si blíž“, díky kterému jsme uskutečnili první ročník Setkání praktických škol dvouletých v Pardubickém kraji. Žáci si užili soutěže v sázení rostlin a keříků, výrobu dřevěných zahradních zápichů a velmi povedené zdobení květníků a táců. Výsledkem byly nádherné zahradní živé dekorace, které se staly ozdobou prostor školy. Převlékání ložního povlečení bylo humornou tečkou za velmi povedenou akcí, na kterou naváže účastníky vyžádaný druhý ročník.

Loutky jako prostředek pro vlastní tvorbu

Žáci několik měsíců připravovali vlastní loutkové divadlo „Jak Honza (ne)zachránil svět“. Krásné téma s aktivní tvorbou kulis a loutek žáky velmi nadchla, pokračovat ve vlastní tvorbě je přirozenou reakcí na úspěšný projekt. Vlastní divadlo zahrané v MŠ Kamínek pak mohli srovnat s profesionální tvorbou v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. Žáci si odvezli mnoho inspirace, pozitivní nálady a obrovskou chuť tvořit dál.

tn_obrazek_19799.jpg

tn_obrazek_19797.jpg