Program podpory kultury: projekt „Kultura do speciálních škol“

Za podpory Statutárního města Pardubice nadále pokračujeme v projektu, který si dal za cíl seznamovat naše žáky s různými kulturními akcemi a rozvíjet jejich estetické cítění.Prioritou projektu je též odbourávat překážky, které neumožňují plnohodnotné zapojení našich žáků a studentů do kulturního dění, ať jsou to důvody zdravotní, sociální či finanč

„Jarní kulturní radovánky“

V jarních měsících jsme měli možnost se zúčastnit několika kulturních akcí. Děti navštívily Východočeské divadlo v Pardubicích. Nejmladším ročníkům se velmi líbila představení Princezna Konvalinka a královské hádanky a Strašidla a loupežníci zinscenovaná na Malé scéně divadla. Mladší i starší žáci společně si nakonec užili velkou kouzelnickou show Den plný kouzel na hlavní divadelní scéně. Kouzelnické představení měli možnost shlédnout všichni žáci naší školy, i ti, kteří se nemohou vždy účastnit výletů za brány školy. Velmi nadaný kouzelník David Kopecký zavítal se svou show přímo k nám. Žáci druhého stupně vycestovali na Kunětickou horu, kde se zúčastnili prohlídky Napříč Kunětickou horou. Na výlet do nedaleké Chrudimi se vypravilo několik tříd Základní školy speciální, v tamním Muzeu loutkářských kultur jim průvodkyně zprostředkovala krásný výklad k historii loutkářské kultury Magický svět loutek. Ti nejstarší měli možnost se zúčastnit prohlídky Od hradu k zámku, při které se na pardubický zámek podívali hlavně z té venkovní strany.

Vystoupení muzikoterapeutického souboru Mlima Jua

Za dětmi do naší školy přijel muzikoterapeutický soubor Mlima Jua ze Základní školy a praktické školy Svítání. Soubor vede Zdeněk Melichar spolu s Martinou Mikyskovou a je doprovázen absolventy školy, především vynikajícím hráčem na klavír a klarinet Pavlem Diblíkem nebo „davy pohlcujícím“ Janem Antochem. Soubor hraje především lidové písně a etnickou hudbu. Vystoupení proběhlo v prostorách naší školy a zúčastnili se jej až na výjimky všichni žáci naší školy. Vystoupení bylo velmi emotivní a nápadité. Interaktivní přístup členů souboru umožnil i těm nejmenším aktivní spoluúčast, zazpívat si mohli všichni bez rozdílu, nejeden žák vystoupení v „chytlavém“ rytmu protančil. Představení bylo zakončeno obrovským aplausem a poděkováním nás všech. Vystoupení bylo velmi úspěšné, předčilo očekávání.

© 2019, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena