Program podpory kultury: projekt „Kultura do speciálních škol“

Za podpory Statutárního města Pardubice nadále pokračujeme v projektu, který si dal za cíl seznamovat naše žáky s různými kulturními akcemi a rozvíjet jejich estetické cítění. Prioritou projektu je též odbourávat překážky, které neumožňují plnohodnotné zapojení našich žáků do kulturního dění, ať jsou to důvody zdravotní, sociální či finanční.

Po proudu řeky, přátelství mezi člověkem a psem a živý betlém nakonec

V září jsme uskutečnili dvě plavby výletní lodí Arnošt. Děti tak měly možnost zažít plavbu lodí a u toho pozorovat okolí řeky Labe, po které pluly. Personál na lodi byl velmi vstřícný a výhledu z patra lodi si užili i žáci na vozíčkách. Plavby se účastnili žáci všech tříd naší školy. Obě plavby měly obrovský úspěch. Všichni věříme, že to nebyly plavby poslední a že budeme moci poznat i delší trasy proti proudu řeky.

Během září shlédly děti divadelní představení „Káťa a Škubánek“ na hlavní scéně Východočeského divadla. Představení o nerozlučných kamarádech, holčičce Kátě a strakatém psovi Škubánkovi, kteří spolu zažívají nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství, mělo velký úspěch, děti vyprávěly příběh ještě dlouho po zhlédnutí.

Čas vánoc nám přiblížil „živý betlém“ od organizace Zvěřinec na statku. Živá zvířátka na školní zahradě a poutavý příběh nás přiměly na čas „zastavit“ a připomenout si tak čas klidu a lásky a pohody.

Text a foto: Eliška Zadražilová

© 2021, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena