Projekt Prakticky do života ... !

Žáci 2. stupně základní školy se v rámci pracovního vyučování zúčastnili projektu Prakticky do života. Velkým přínosem byly finance z projektu, díky kterým bylo možné vybavit školní dílnu novým pracovním nářadím a pracovními stoly. Žáci se účastnili projektového vyučování i kooperativní výuky, přičemž tvořili výrobky z různých materiálů (kov, dřevo, plast, papír, přírodniny apod.). Neméně důležitým přínosem byla také podpora měkkých dovedností u žáků jako kreativita, zručnost, schopnost komunikace, řešení problémů, motivace apod. Přidanou hodnotou vytvořených výrobků byla jejich následná využitelnost v praxi a v jiných předmětech.

Všem žákům děkuji za spolupráci v projektu a přeji plno pracovních zážitků s novým vybavením ve školních dílnách.

Další fotodokumentaci pracovních postupů a zhotovených výrobků můžete shlédnout ve školním časopise Pružina.

Mgr. Jan Metelka

Fotka 14