ŠD II.

Oddělení ŠD II.

Budeme dobří kamarádi,

budeme se mít vždycky rádi.

Oddělní  ŠD II.  navštěvuje celkem 10 účastníků – 3 dívky a 7 chlapců. Celoroční hra nese název „Veselá zvířátka“. Každý měsíc poznáme jiné zvířátko – „průvodce měsíce“.

Září           PES

Seznamujeme se s celoroční hrou, naučíme se básničku s pohybem: „Skákal pes“, budeme vyrábět papírové pejsky, náramky z přírodnin, pouštět draky a seznámíme se s Logopsem, který učí děti mluvit.

Říjen          KŮŇ

Budeme vyrábět „Podzimníčka“a slavit Halloween, naučíme se básničku „Kůň“ a píseň „Já mám koně“, nasbíráme kaštany a vyrobíme z nich zvířátka, čeká nás soutěž Velká pardubická v tělocvičně. Zahrajeme si s pingpongovým míčkem na foukanou.

Listopad    JEŽEK

Naučíme se básničku „Kam se schoval ježek“, zahrajeme si pohybovou hru „Valila se brambora“, vyrobíme si ježka z brambory, pak si s ježkem zacvičíme a zasoutěžíme. Budeme poznávat přírodniny podle hmatu.

Prosinec     MEDVĚD

Začneme básničkou „Medvěd“, vyrobíme si vánoční ozdoby, u vánočního stromečku si zazpíváme a upečeme si cukroví. Budeme poznávat zvuky lesních zvířat.

Leden         PTÁCI

Postavíme si sněhuláka, naučíme se lednovou básničku s pohybem “Přiletěla vrána“, na čerstvém vzduchu  budeme krmit ptáčky a hledat stopy ve sněhu. Zahrajeme si sluchovou hru“ Ptáčku, jak zpíváš?“.

Únor           KOČKA

Čeká nás KARNEVAL, vyrobíme si masku, naučíme se novou básničku “ Kočky“, vyrobíme přáníčka pro své nejbližší. Budeme soutěžit v hádankách o zvířátkách.

Březen        SLEPICE

V tomto měsíci budeme vítat jaro, naučíme se básničku „ Naše černá slepička“, vyrobíme slepičku z papíru a uspořádáme závody foukacích formulí /bublifuk/.

Duben       ZAJÍC

Vytvoříme si zajíčka z perníku, naučíme se báseň „ Zajíci“, vyrobíme si papírové kytičky a čeká nás Rej čarodějnic. Zahrajeme si židličkovanou s písničkou „ Polámal se mraveneček“.

Květen       VČELA

Naučíme se básničku „Včelka“, vyrobíme si včelí úl, mamince vytvoříme malý dáreček, na procházce budeme pozorovat včelky a budeme hrát na hřišti na přírodní nástroje.

Červen      MOTÝL  - VYHODNOCENÍ

Naučíme se básničku „Motýtek“ a motýlky si i vyrobíme, zahrajeme a zasoutěžíme si na hřišti, vystavíme naše obrázky v galerii NEBE a rozloučíme se školním rokem.

Během školního roku si budeme procvičovat jazýčky, hrát se slovy, říkat říkadla, zpívat písničky, hrát veselé hry, malovat, tvořit a relaxovat.   Čekají nás sportovní soutěže, tvořivé dílny, karnevalová diskotéka, vyrobíme dárečky z papíru nebo přírodnin a budeme se procházet v okolí školy.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.

Fotka 1