Výchova ke zdraví 2021/2022

V současné době děti a mládež ohrožuje mnoho zdravotních rizik, která jsou typická pro toto období. Mezi ně patří tabák, alkohol, drogy, rané sexuální zkušenosti, nezdravá strava, nedostatek pohybových aktivit a obezita. Naším cílem vést děti ke zdravému způsobu života a předcházet těmto rizikům. V rámci VkZ jsou naši žáci během školního roku dle věku průběžně vzděláváni hned v několika oblastech: Hygiena, Prevence zubního kazu, Prevence úrazů, Výživa, Sexuální výchova, Závislosti, a to formou přednášek, besed, praktických nácviků za spolupráce s KHS Pardubice, Zdravá 5, Regionálního centra podpory zdraví pro Pardubický kraj aj. Tradiční a velmi oblíbené jsou i tematické týdny, kdy si děti ve třídě i v družině vyrábí jednoduché sezónní pokrmy z ovoce a zeleniny.

Mgr. Pavla Bišková