Vstup žáků, rodičů a cizích osob

Vážení rodiče,

v souladu s Metodickým doporučením k bezpečnosti dětí, žáků a studentů ve školách
a školských zařízeních – Minimální standard bezpečnosti Č.j.: MSMT – 1981/2015 – 1 jsme vyhodnotili rizika přístupu cizích osob do naší školy.

Vstup žáků, rodičů a cizích osob:

• Během provozu školy jsou všechny vchody do budovy trvale uzavřeny.
  • Za uzavírání budovy odpovídá školník, správní zaměstnanci, pedagogičtí pracovníci
    a stanovené dohledy.
  • Za opětovné uzavření budovy za odcházející návštěvou odpovídá zaměstnanec,
    u kterého návštěva proběhla.
  • Rodiče a ostatní návštěvníci při vstupu do budovy budou muset vždy zazvonit
    a počkat až pověření zaměstnanci školy vchod otevřou.
  • Všechny další návštěvy rodičů ve škole jsou možné kdykoliv po domluvě s vyučujícími.
  • Každý z pracovníků školy, který otevírá budovu cizím příchozím, je povinen zjistit důvod jejich návštěvy a zajistit, aby se nepohybovali nekontrolovaně po budově.
  • Žáci ani rodiče nesmějí sami vpouštět nikoho cizího do budovy a jsou povinni za sebou dveře při odchodu zavírat!
  • Odchod žáka z vyučování před jeho ukončením je možný pouze na základě písemné omluvy rodičů, kterou žák předloží vyučujícímu hodiny (při uvolnění na jednu hodinu), nebo třídnímu učiteli (při uvolnění na více hodin).
  • Před ukončením vyučování žáci z bezpečnostních důvodů neopouští školní budovu bez vědomí vyučujících. V době mimo vyučování žáci zůstávají ve škole jen se svolením vyučujících a pod jejich dohledem.

Vážení rodiče,

chtěla bych vás požádat, abyste přispěli k bezpečnosti svých dětí tím, že budete na svoje děti čekat před vchodem školy. Do budovy školy vstupujte pouze v nejnutnějším případě.

Mgr. Bronislava Štursová
                                                                                                                  ředitelka školy