Druhé kolo přijímacího řízení do Praktické školy dvouleté

Termín vyhlášení druhého kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Ředitelka školy vyhlašuje termín druhého kola přijímacího řízení na 10. června 2024.

Obor vzdělání: Praktická škola dvouletá (kód oboru 78-62-C/02)

Forma vzdělávání: denní

Praktická škola dvouletá je určena žákům se středně těžkým mentálním postižením, případně lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením, kteří ukončili:

• povinnou školní docházku v základní škole samostatně zřízené pro žáky se zdravotním postižením
  • povinnou školní docházku v základní škole speciální
  • povinnou školní docházku, ale nezískali základní vzdělání
  • základní vzdělání v základní škole a z vážných zdravotních důvodů, které jsou v kombinaci s mentálním postižením, se nemohou vzdělávat na jiném typu školy.

Přihlášku může podat uchazeč, který nebyl přijat v prvním kole do žádného oboru vzdělání nebo se vzdal práva na přijetí.

Místo konání přijímacího řízení: Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice, Do Nového 1131, Bílé Předměstí, Pardubice 530 03.

Přijímací zkouška: v rámci přijímacího řízení se koná školní přijímací zkouška formou pohovoru, který ověřuje vhodné schopnosti, vědomosti a zájmy uchazeče.

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025:

• doložení nezbytných dokladů,
  • úroveň sebeobslužných dovedností,
  • schopnost vykonávat jednoduché pracovní činnosti,
  • úroveň komunikačních dovedností, schopnost se domluvit,
  • základní návyky společenského chovaní.

Každá z uvedených oblastí bude hodnocena body na škále 0 - 5. Uchazeči o studium budou seřazeni podle dosaženého počtu bodů od nejvyššího po nejnižší a v tomto pořadí bude ředitelka školy rozhodovat o jejich přijetí do školy. V případě stejného počtu bodů bude rozhodnuto losem.

Doklady nutné k přihlášce

• Pro přijetí do praktické školy dvouleté je třeba doložit doporučení školského poradenského zařízení k zařazení žáka do školy zřízené podle §16 odst. 9 zákona č. 561/20025 Sb., školského zákona, ve znění pozdějších předpisů v platném znění
  •  lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání. Zdravotní způsobilost je posouzena odborným lékařem; v doporučení odborného lékaře budou stanoveny požadavky na žáky, které budou respektovat jejich individuální zvláštnosti, zdravotní stav a specifického problémy vyplývající z povahy a stupně postižení.

Termín odevzdání přihlášky: do 24. května elektronicky, osobně nebo poštou

Součástí přihlášky jsou kopie dokladů stanovených prováděcím právním předpisem, včetně kopie posudku o splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče pro daný obor středního vzdělání, pokud je stanovena nařízením vlády upravujícím soustavu oborů vzdělání. Ředitel školy může účastníka řízení vyzvat k předložení originálu nebo úředně ověřené kopie dokladu a účastník řízení je povinen daný doklad předložit, jinak se skutečnost považuje za neprokázanou.

Pozvánku na druhé kolo přijímacího řízení zašle ředitelka školy uchazeči nejpozději 7 dní před konáním přijímacího řízení.

Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny dne 21. 6. pod přiděleným registračním číslem na webových stránkách školy a na veřejně přístupném místě ve škole. Nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nezletilých nepřijatých uchazečů odešle rozhodnutí o nepřijetí do dvou pracovních dnů.

Odvolání uchazeče proti rozhodnutí ředitele školy o výsledku přijímacího řízení lze podat ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.

V případě nenaplnění počtu uchazečů budou vypsána další kola přijímacího řízení.