Závěrečné zkoušky

Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice,
Do Nového 1131, Bílé Předměstí, Pardubice 530 03.

Termín závěrečné zkoušky pro školní rok 2020/2021

Praktická škola dvouletá (kód oboru 78-62-C/02)

Závěrečná zkouška se skládá z praktické části (proběhne ve cvičné kuchyni)
a teoretické části (uskuteční se v PRŠ II.).

Termín konání:

8. 6. 2021   - praktická část

15. 6. 2021   - teoretická část

Od 9. 6. 2021 – 14. 6. 2021 mají žáci studijní volno.

V souladu s Opatřením obecné povahy ze dne 29. ledna 2021 a dodatkem ze dne
15. února 2021 (dále jen OOP) jsou v tomto termínu k závěrečným zkouškám připuštěni ti žáci, kteří prospěli v 1. pololetí školního roku 2020/2021.

Pokud žák neprospěl nebo nebyl hodnocen v nějakém povinném předmětu
v 1. pololetí, může zažádat o konání opravné zkoušky nebo náhradní zkoušky. Opravné a dle znění OOP také náhradní zkoušky se pak konají formou komisionální zkoušky. Náhradní komisionální zkouška nahrazuje institut „náhradního termínu hodnocení“.

Pokud žák nevykoná opravné nebo náhradní zkoušky za 1. pololetí, nebo je nevykoná úspěšně, nemůže být připuštěn ke konání závěrečné zkoušky.

V případě, že žák úspěšně složil závěrečnou zkoušku, ale neprospěl z některých předmětů ve druhém pololetí, je na jeho vůli, zda vykoná opravnou zkoušku z těchto předmětů. Výsledek hodnocení ve 2. pololetí nemá vliv na připuštění k závěrečné zkoušce. Pokud tedy žák uspěje u závěrečné zkoušky, získá střední vzdělání nebo střední vzdělání s výučním listem, a pak výsledky hodnocení za 2. pololetí nemají na tuto skutečnost vliv.

OOP vzhledem ke změně podmínek k přístupu k závěrečné zkoušce upravilo, že opakovat ročník může každý žák posledního ročníku, tzn., i ten žák, který prospěl
v obou pololetích školního roku 2020/2021. O povolení opakování ročníku vždy rozhoduje ředitel školy. Ředitel školy o žádosti žáka rozhodne po posouzení jeho dosavadních studijních výsledků a důvodů uvedených v žádosti. Žák nemá právní nárok na vyhovění své žádosti. Ředitel školy taky typicky nevyhoví žádosti v případě, kdy nemá volnou kapacitu v nižším ročníku daného oboru vzdělání.

V Pardubicích 12. 3. 2021                                        Mgr. Bronislava Štursová
                                                                                                       ředitelka školy

© 2021, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena