Prevence konzumace alkoholu a užívání návykových látek

V dubnu nás opět navštívila paní lektorka z Regionálního centra podpory zdraví pro Pardubický kraj, která pro žáky ZŠ připravila zajímavý program, tentokrát zaměřený na prevenci konzumace alkoholu. Děvčata a chlapci pomocí praktických ukázek a pomůcek seznámili nejen s riziky užívání alkoholu, ale i ostatních návykových látek. Prohlédli si modely zdravých a nemocných plic, vyzkoušeli speciální brýle simulující účinky alkoholu a drog. Své znalosti vyzkoušeli při luštění křížovek a osmisměrek s tematikou návykových látek.

Mgr. Pavla Bišková

tn_obrazek_19524.jpg