Prevence úrazů

Prevence úrazů – preventivní program pro ZŠS a PT ZŠ

V říjnu proběhl další z preventivních programů výchovy ke zdraví, tentokrát věnovaný úrazům. Děvčata a chlapci se dozvěděli nejen jaká jsou možná rizika a druhy úrazů, ale hlavně jak účinně úrazům předcházet. Formou skupinových her a prací s obrázky i reálnými pomůckami se naučili chránit svoji bezpečnost nejen v prostředí školy, ale i v dopravě a na hřišti.

Prevence úrazů a první pomoc pro mladší žáky ZŠ

I žáci základní školy byli seznámeni s problematikou úrazů, a to prostřednictvím projektu RCPZ „Prevence úrazů a první pomoc“, kde si žáci mimo jiné připomněli zásady a postup při resuscitaci.

Mgr. Pavla Bišková