Veselé zoubky s drogerií DM; Osobní hygiena – projekt RCPZ

Veselé zoubky s drogerií DM
V lednu se uskutečnil preventivní program pro podporu zubního zdraví, tentokrát věnovaný žákům přípravné třídy ZŠ a žákům ze speciálních tříd. Vysvětlili jsme si, jak naše zoubky vypadají, k čemu slouží a co je to zubní kaz. Ukázali si pomůcky a techniku správného čištění zubů. Naše škola je již několik let součástí projektu drogerie DM, která naše nejmladší žáky pravidelně odmění balíčky s pomůckami na zubní hygienu. Děvčata a chlapci měli z této praktické odměny velkou radost a slíbili, že se o své zoubky budou řádně starat.

Osobní hygiena – projekt RCPZ
Mladší žáci ZŠ se zúčastnili dalšího z preventivních programů projektu RCPZ. Tentokrát byla tématem osobní hygiena. Dívky a chlapci si připomněli zásady a význam pravidelné hygieny, pomůcky na hygienu těla s důrazem na mytí rukou. Velká pozornost byla věnována i péči o kůži a hygieně odívání. Žáci již ví, že správná hygiena zabraňuje nejen šíření virů a bakterií, ale přispívá i k naší psychické pohodě.

Mgr. Pavla Bišková

tn_obrazek_18893.jpg

tn_obrazek_18892.jpg

tn_obrazek_18891.jpg

tn_obrazek_18890.jpg

tn_obrazek_18889.jpg

tn_obrazek_18888.jpg© 2024, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑