Cvičíme v nové tělocvičně

Od 17.1. mohou žáci rozvíjet své pohybové dovednosti v nové tělocvičně, která se nachází v integračním centru. Tělocvična je rozdělena na dvě místnosti, na sál se zrcadlovou stěnou pro skupinovou rehabilitaci a místnost fyzioterapeuta pro individuální rehabilitaci.

Tělocvična je vybavena pomůckami a cvičebními stroji tak, aby zde mohli rozvíjet a udržovat svou fyzickou kondici všichni žáci napříč věkem a handicapy. Probíhat zde bude hlavně zdravotní tělesná výchova pro žáky speciálních tříd. Součástí tělocvičny je velká trampolína na senzomotorickou relaxaci, balanční prkna a stabilizační plošina ke stimulaci hrubé motoriky a rovnovážných reakcí. Nechybí zde ani rotopedy, běžecký a pedálový trenažér.

Vytvoření tohoto příjemného a bezpečného prostředí přispěje k budování kladného vztahu k pohybu a volnočasovým aktivitám našich žáků.

Mgr. Pavla Bišková