Prevence zubního kazu – projekt „Podpora zdraví v rodinách“

Dne 24. 11. se uskutečnil další z preventivních programů ve spolupráci s Regionálním centrem podpory zdraví pro Pardubický kraj, tentokrát věnovaný zubnímu zdraví. Mladší žáci ZŠ se za pomoci zvětšených modelů lidského chrupu naučili nejen správnou techniku čištění zubů, ale připomněli si i zásady péče o chrup a seznámili se s různými pomůckami pro zubní hygienu. Děvčata a chlapci již vědí, že v rámci prevence zubního kazu je důležité nejen pravidelné a správné čištění zubů, ale i zdravá výživa a pravidelná kontrola u zubního lékaře.

Mgr. Pavla Bišková