Mikulášská nadílka a Vánoční čajování

Mikulášská nadílka

První prosincový týden nás navštívil Mikuláš se svojí družinou. Tato předvánoční tradice, kdy se do kostýmů převlečou starší žáci, aby udělali radost těm mladším, se na naší škole těší veliké oblibě. Všichni se své role zhostili na výbornou. Rozvážný Mikuláš s knihou hříchů spravedlivě rozdával nadílku, nebeský anděl schoval pod svá křídla strach a obavy nejmenších dětí. Čerti postrašili hříšníky, kteří slíbili, že se napraví a svůj slib stvrdili básničkou nebo písničkou. Na děti čekala sladká odměna v podobě perníku nebo ovocných müsli tyčinek, o které byl velký zájem. Tak „Ahoj za rok a krásné Vánoce, milé děti“!

Vánoční čajování

I letos nám poslední dny před Vánoci zpříjemnila chuť a vůně ovocného čaje. Čaj – nápoj, který umí zahřát i ochladit, a taky nám chutná. A když si ho osladíte například medem, tak to je teprve dobrota, kterou je příjemné si vypít společně s kamarády ze třídy nebo družiny. A my vám nad šálkem dobrého čaje přejeme: „V novém roce hodně zdraví a pohody!“

Mgr. Pavla Bišková