Poděkování za sponzorský dar od nadace Naše dítě

V naší škole máme dvanáctiletého žáka se speciálními vzdělávacími potřebami, s těžkým kombinovaným postižením, který v tomto roce velmi vyrostl a dosavadní kompenzační pomůcky neodpovídají jeho potřebám a možnostem. Proto mu SPC Svítání doporučilo židli, která bude uzpůsobena fyziologickým potřebám a možnostem žáka a které bude zohledňovat jeho možné změny ve zdravotním stavu. Tento výběr jsme konzultovali s odborníky a jako nejvhodnější se jevilo polohovací zařízení Tampa od firmy PATRON.

Cena tohoto vozíku byla stanovena na částku 31 500,- Kč. Příspěvek od MŠMT (NFN) byl bohužel jen 10 000,- Kč.

Na rodiče nebylo možné se obrátit, neboť chlapec je trvale odloučen od rodiny
a umístěn v DSS Slatiňany.
   Proto jsme požádali nadaci Naše dítě o finanční podporu ve výši 21 000,- Kč.
V nadaci jsme se setkali s pochopením, vstřícností a tento náš problém nám pomohli vyřešit poskytnutím této částky.

Vozík již máme, žák jej každodenně používá, a proto nadaci Naše dítě za nás i za žáka velmi děkujeme.

S úctou za Speciální mateřskou školu, základní školu a praktickou školu Pardubice

Mgr. Bronislava Štursová – ředitelka školy