Dopravní výchova

Na škole má dopravní výchova své důležité místo.

Provoz nejen v našem městě je čím dál více hojnější a nebezpečný, proto žáci naší školy již od přípravné třídy pravidelně navštěvují pod záštitou Městské policie Pardubice dětské dopravní hřiště. Na dopravním hřišti se žáci učí praktickým dovednostem jízdy na kole a na koloběžce společně s pravidly silničního provozu.

Školní lektor dopravní výchovy pořádá cyklistické výlety, seznamuje žáky s pravidly pohybu na silnici a na chodníku z pohledu chodce i cyklisty, s vybavením kola, bezpečnou jízdou, první pomocí apod.

Dopravní výchova probíhá ve vyučovacích předmětech, projektových dnech a v rámci těchto aktivit je uskutečněna školní soutěž dopravní výchovy. Nejlepší žáci mohou reprezentovat školu v regionálních a krajských soutěžích, která jsou certifikována koordinačním subjektem BESIP.

Text a foto: Mgr. Jan Metelka