Stravování žáků - školní výdejna

Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice

Do Nového 1131, Bílé Předměstí, 530 03 Pardubice

www: zsdonoveho.cz

Pokyn ředitelky školy ke stravování ve školní jídelně – výdejně

• Přihlášení dítěte/žáka ke stravování:

Přihlášku ke stravování ve školní jídelně - výdejně si vyzvednete u vedoucí školní družiny, nebo si ji vytisknete z webu školy - www.zsdonoveho.cz/stravovani-zaku

Vyplněnou a podepsanou přihlášku ke stravování odevzdejte zpět do školy vedoucí školní družiny, která Vám přidělí variabilní symbol pro platbu.

• Odhlášení dítěte/žáka ze stravování:

Odhlášku ze stravování ve školní jídelně - výdejně si vyzvednete u vedoucí školní družiny, nebo si ji vytisknete z webu školy – www.zsdonoveho.cz/stravovani-zaku

Vyplněnou a podepsanou odhlášku ze stravování odevzdejte zpět do školy vedoucí školní družiny.

• Forma odebírání obědů:

Strávníci si musí zakoupit čip pro výdej obědů v kanceláři školy. Cena čipu: 117,- Kč.

Čip je nepřenosný a patří pouze dítěti/žákovi nebo zaměstnanci, kterému byl vydán. Ztrátu čipu je nutné okamžitě ohlásit v kanceláři školy, aby byl zablokován. Při ztrátě je nutné zakoupit čip nový!

Při ukončení stravování se nepoškozený čip vrátí do kanceláře školy a úhrada za něj bude vrácena.

• Úhrada stravného:

Způsob úhrady stravného je formou bezhotovostní platby na účet školy, probíhá zálohově

(tzn. vždy měsíc dopředu). Peníze není možné zasílat poštou.

Platba musí být vždy uhrazena do 20. dne v měsíci.

Úhrada platby na měsíc září musí být provedena do 20. srpna.

Poslední platba na měsíc červen musí být provedena do 20. května.

Na červenec a srpen se obědy neplatí.

Vyhláška o školním stravování č.107/2005 Sb. ve znění pozdějších předpisů v platném znění stanovuje zařazení žáků do kategorií dle věku, kterého dosáhnou v aktuálním školním roce,

tj. od 1. 9. do 31.8.

Každý strávník (zákonný zástupce dítěte/žáka) zadá ze svého bankovního účtu  nejlépe trvalý příkaz s těmito údaji:

1. ve prospěch účtu:                  6437561/0100
  1. variabilní symbol:                   číslo přidělené školou
  1. splatnost:                                do 20. dne v měsíci
  1. částka:                                   měsíční záloha dle věku
  1. kategorie   5- 10  let ……………………... (32 Kč x 20 dní)  640 Kč
  2. kategorie  11- 14 let ……………………... (34 Kč x 20 dní)  680 Kč
  3. kategorie  15 a více let……………………(36 Kč x 20 dní)  720 Kč
  4. kategorie  dospělí (zaměstnanci)……….(47 Kč x 20 dní)  940 Kč
  • Jídelníček:

Je vyvěšen s informacemi o alergenech na webových stránkách a na úřední desce školy vždy

1 týden dopředu.

• Přihlašování a odhlašování obědů:

Obědy můžete přihlašovat nebo odhlašovat prostřednictvím webových stránek www.strava.cz

do 7:00 hod ráno v den odběru stravy (přihlašovací údaje uvedeny níže).

Odhlašování a přihlašování obědů je také možné osobně v kanceláři školy nebo telefonicky den předem nebo ještě v den odběru stravy ráno v čase od 6:30 do 7:00 hod na telefonním čísle 774 510 233.

Výběr jídelny: 11072

Uživatel: příjmení a jméno dítěte/žáka  (malá písmena, bez mezer, háčků a čárek - př. novakjan)

Heslo: datum a měsíc narození dítěte/žáka  (př. 0102 dítě/žák narozen 1.února)

• Obědy v době nemoci:

Dítě/žák může odebrat oběd pouze první den nemoci. Zákonný zástupce může osobně odebrat objednanou stravu ve školní jídelně - výdejně v čase od 11.30 – 14.00 hod. Vzhledem k současné situaci není možnost odebírání stravy do vlastního jídlonosiče a je nahrazeno použitím jednorázových obalů (za poplatek).

V dalších dnech nemoci je zákonný zástupce povinen dítě/žáka odhlásit ze stravování. Stejně tak je povinen odhlásit dítě/žáka při plánované nepřítomnosti ve škole.

• Vyúčtování obědů

Provádí se 1x ročně aktuálního školního vždy k 30. 6., tzn. na konci školního roku.

© 2021, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena